150 TL ÜZERİ %20 İNDİRİM

Okullar ne zaman kapanacak? Bu hafta ders var mı?

Okullar ne zaman kapanacak? sorusunun cevabı, 9 günlük bayram tatilinin son gününde en çok merak edilenler arsında ilk sıralarda yer alıyor. Peki, karneler ne zaman verilecek? Bu hafta ders yapılacak mı?  İşte, Milli Eğitim Bakanlığı MEB takviminde okulların kapanacağı ve yaz tatilinin başlayacağı tarih…

 

9 günlük bayram tatilinin sonuna gelindi. Geçtiğimiz hafta yani 1 Haziran Cumartesi günü başlayan bayram tatili 9 Haziran Pazar günü sona eriyor. Peki, OKULLAR ne zaman kapanacak? Okullarda bu hafta ders yapılacak mı? İşte cevabı…

 

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK?

 

Milli Eğitim Bakanlığı takviminde yer alan bilgiye göre okullar 14 Haziran 2019 Cuma günü kapanacak. 13 Hafta sürecek yaz tatilinin ardından okullar 9 Eylül Pazartesi günü açılacak. Birinci sınıflar ise bir hafta önce 2 Eylül günü okula başlayacak.

 

Ancak takvimin dışında akıllara gelen bir diğer soru ise yaz tatili ve Ramazan Bayramı tatilinin birleştirilip birleştirilmeyeceğinde… Zira yaz tatilinin başlama ve 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin bitme süresi arasında bir hafta gibi kısa bir süre var. Eğer 10 Haziran Pazartesi’den 14 Haziran Cuma gününe kadar olan süre tatil ilan edilirse okullar 31 Mayıs günü kapanacak ve karneler bu günde öğrencilere verilecek. Ancak söz konusu ihtimalle ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

BU HAFTA DERS YAPILACAK MI?

 

Bu hafta MEB takvimine göre okullar yani ilköğretim ve liseler açık olacak. Bu nedenle müfredata göre karneler verilene kadar okullarda ders işlenmeye devam edilecek.

 

BAKAN DUYURDU: YAZ TATİLİ SÜRESİ KISALIYOR!

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan yeni sisteme göre, 13 haftalık yaz tatili süresi, öğrencilerin öğrenme motivasyonlarını kaybedecek kadar okuldan uzaklaşmamaları için 11 hafta olarak düzenlendi. Yaz tatilinden alınan 2 hafta ise Nisan ve Kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak verilecek. Yeni modele göre artık okullar bir hafta erken açılacak, bir hafta daha geç kapanacak. Ancak bu durum toplam tatil süresini kısaltmayacak.


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Sale

Unavailable

Sold Out

çARKI ÇEVİR Spinner icon