100 TL Üzeri %20 İndirim ve KARGO BEDAVA!

Mutlu Bir Gün Geçirmenin Püf Noktaları!

Hepimiz her sabah uyandığımızda mutlu uyanmayı isteriz ya da başka bir deyiş ile mutlu bir gün geçirmek isteriz. Dünyaca ünlü yaşam koçları mutlu bir gün geçirmenin püf noktalarını paylaşarak daha fazla insanın mutlu bir gün geçirmesini sağlamaya çalışıyorlar.

Mutlu bir gün geçirmek için yapılması gerekenler arasında imkansız olan ya da zor olan bir madde yok. Her biri hepimizin alelade ve sıradan bir şekilde yapacağımız şeylerdir. Sadece neyi nasıl yapacağımızı bilmemiz daha mutlu bir gün geçirmek için önem arz ediyor.


1-) Uyanır uyanmaz gözlerinizi kapatın ve gülümseyin!

Güzel bir uykunun ardından güne gülümseme ile başlamak en etkili yöntemdir. Bu hem beyin frekanslarınız sayesinde yaşadığınız ortama pozitif enerji yayacağı gibi zihninizi de manipüle ederek mutlu bir şekilde yataktan kalkmanızı sağlayacaktır. Güne gülümseyerek başlayanlar, bu aktiviyeyi yapmadan kalkanlara göre gününü %78 daha fazla mutlu geçiriyor.

Uyanın ve yatağınızın huzuru ile gözlerinizi kapatıp kocaman bir gülümseme ile mutlu bir güne başlamanın ilk adımını atın. Unutmayın güne nasıl başlarsanız bütün gününüz öyle geçecektir.

2-) Nefes Egzersizi Yaparak Güne Başlayın!

Yataktan kalktıktan sonra pencerenizin önüne gelin ve mevcut manzaraya bir kaç saniye bakın. Sonra derin bir nefes alıp bir kaç saniye tutarak nefesinizi bırakın. Bu işlemi 5-6 defa tekrarlayın. Bu nefes ezgersizi ile beyniniz uyarılacak ve günün ilk saatlerindeki kaliteli oksijeni vücudunuza doldurarak güne daha sağlıklı bir başlangıçta yapmış olacaksınız.

3-) Müzik ve Kahvaltı!

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve güne kahvaltı ile başlamak mutlu bir gün geçirmek için olmazsa olmazlardandır. Kahvaltınızı bol vitaminli hazırlamanız gün boyu enerji sıkıntısı çekmemenizi sağlar. Kahvaltınızı hazırlarken bilgisayarınızdan ya da müzik setinizden dinlediğinizde mutlu olduğunuz bir şarkı açın. Öyle bir şarkı yok derseniz youtube’da sabah uyanınca dinleyebilmeniz için özel olarak hazırlanmış playlistleri dinleyebilirsiniz.

Müzik ruhunuzu, kahvaltı karnınızı doyurarak güne mükemmel başlamanıza yardımcı olacaktır.

4-) Sokakta karşılaştığınız insanlara gülümseyin!

Oturduğunuz binada, sokakta veya muhitte daha önce karşılaştığınız ve yüzlerine aşina olduğunuz kişilere gülümseyin. Bu gülümseme karşılaştığınız kişiyi selamlama niteliği taşıdığı gibi kendinizi de son derece mutlu hissetmenizi sağlayacaktır.

Ünlü Yazar Tolstoy, ”Gülümsemek bulaşıcıdır” der ve etrafındaki insanlara gülümseyen insanları ışık saçan yer yüzü güneşleri olarak tanımlar.

5-) Düşünce Gücünüzü Kullanın!

Düşünce gücü artık bilimsel olarak kanıtlanmış durumdadır. Bir insan güne ”bugün kendimi harika hissediyorum” diyerek başlarsa düşünce gücü mükemmeliği ve harikalığı beyin yoluyla bünyeye davet ediyor. Eğer güne başlarken aklınızda kötü düşünceler varsa ve kendinizi iyi hissetmiyorsanız bile tekrarlamaya devam edin. ”Bugün kendimi harika hissediyorum

Bir süre sonra gerçekten kendinizi harika hissettiğinizi göreceksiniz.

6-) Renkli Çoraplar Mutlu Bir Gün Geçirmenin Anahtarıdır.

Renkli Çoraplar mutlu bir gün geçirmenin anahtarıdır” Bu söz IRIS APFEL isimli bir yerel kahramana aittir.

Uzmanlarda bu sözü tasdik ederek, güne renkli kıyafetlerle ya da renkli bir giyim aksesuarı ile başlamak mutlu bir gün geçirmeye büyük oranda etki ediyor. Kombininize uygun bir çift renkli çorap giyerek hem sıradanlıktan kurtulmuş olacak hem de kendinizi mükemmel bir güne hazırlamış olacaksınız.

Renkli çoraplar insanın kendine çizdiği zoraki sınırları bertaraf ediyor ve kendisini özgür hissetmesini sağlıyor.

Mutlaka çorap çekmecenizde 3-5 çift renkli çoraplar ya da desenli çoraplarbulundurmalısınız.

Çorap çekmecemde hiç renkli çorap yok diyorsanız sizi Pixter&Bro bölümüne alalım. Dilediğiniz renkte ve desende tasarlanmış olan çoraplardan mutlaka kendinize uygun olanlardan sipariş edin.

Çorapsız ayakkabı giymek gün içinde ne kadar rahatsız edici oluyorsa renkli çorap giymek de gün içinde o kadar rahat hissetmenizi sağlar.


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Sale

Unavailable

Sold Out

çARKI ÇEVİR Spinner icon