100 TL Üzeri %20 İndirim ve KARGO BEDAVA!

Erkeklere Özel Renkli Çorap Rehberi

Erkek çorap modasına dair bilmen gereken her şey bu yazıda. Hazırsan başlıyoruz. 

En başta şunu kabul etmeliyiz ki çorap çekmecelerini sadece siyah veya beyaz çorapların doldurduğu zamanlar geride kaldı. Cesur renklerden, çarpıcı desenlere erkek çorap modası büyük bir değişim geçirdi ve geçirmeye devam ediyor.

Ayrıca Pixter&Bro yeni sezonunu heyanca beklediğinizi biliyoruz. Bu nedenle sizie güzel bir haberimiz var; yeni sezon Pixter&Bro koleksiyonu efsane renkler,güzel modeller ve ayağınızı sıcak tutacak pamuk dokusuyla vazgeçilmeziniz olacaktır.

Artık erkekler kıyafetlerine hareket katmak için sadece kravat takmıyorlar. Modanın sıkı takipçisi kalmak isteyen erkekler kombinlerini eşsiz kılmak için ayak parmaklarından, yani çoraplardan başlıyorlar.

Erkek çoraplarının nasıl doğru bir şekilde giyileceğini keşfetmek için yazımızı okumaya devam et. 

 

Görünmez Çoraplar (Invisible Çoraplar)

Bu çorapları giymenin rahat olmadığını söyleyen insanlar var. Üzgünüz ama onlara katılamıyoruz. Çünkü iyi kalitede üretilen ve akıllıca tasarlanmış bir çift görünmez çorap, ayaklarını rahat ve kuru tutarken onlara şık bir görünüm de katacaklar. Ayrıca tempolu bir günde ayak topuklarından kaymadan rahat bir gün geçirmene yardımcı olacaklar.

 Bazı kişiler şort giyildiğinde mutlaka görünmez çorabın da giyilmesi gerektiğini düşünüyorlar. Ancak biz bu fikri biraz kısıtlayıcı buluyoruz. Görünmez çoraplar ne kadar şık olurlarsa olsunlar yanlış ayakkabılar ile giyildiklerinde, ayakkabının ayağına vurmasıyla karşı karşıya kalacaksın.

Ünlü dergilerin sayfalarını ayak bileklerini açıkta bırakan görünmez çorapların doldurduğunu görüyoruz ve bu çoraplar neredeyse her tip kıyafet ve ayakkabıyla giyilebiliyor. Elbise, kot pantolon, oxford ayakkabı… Ancak bu çorapları bot, yüksek topuklu ve sandalet ile giymekten kesinlikle kaçınmalısın.

 

Spor (Ayak Bileği) Çoraplar

 Spor çoraplar genelde görünmez çoraplarla karıştırılır, ancak birbirlerinden oldukça farklıdırlar. Görünmez çoraplar ayak bileğinin alt kısmına gelirler ve adından anlaşılacağı üzere görünmezdirler. Ayak bileği çorapları da denen spor çoraplar ise bileğin tam üstüne veya biraz yukarısına otururlar ve ayak topuğu ile bileğini sararlar, ayağını sürtünmeden korurlar.

Spor çorapları moda aksesuarları değildir, bu demek oluyor ki en rahat çorapların başında yer alan bu çoraplar koşu, fitness ve benzeri fiziksel aktiviteler için en uygun modeldir.

 

Soket Çoraplar

Modern erkeğin en büyük kurtarıcılarından soket çoraplar… Hiç çekinmeden çorap çekmeceni bunlarla doldurabilirsin. Geniş yelpazedeki renk, kumaş, kalınlık ve tasarımdaki bu çoraplar birçok kıyafetle kolayca uyum göstermelerinin yanında bot, sneaker, loafer gibi farklı ayakkabı modelleriyle de rahatlıkla giyilebilirler.

  

Dizaltı Çoraplar

Dizaltı çoraplardan önce, çorabın ayak bileğinde katlanmasını istemeyenler için dizüstü çorap modelleri vardı. Ancak çorap üretimi şimdi çok gelişti, dizaltı çoraplar ile bu problemden kurtulabilirsin. Aslında kaliteli bir soket çorapla da çorabın ayak bileğinde katlanma sorununu çözebilirsin. Ancak dizaltı çoraba karşı bir sevgin varsa bu çorapları zevkle giyebilirsin. Bazı insanlar bu çorapların modası geçti, dese de bu görüşü göz ardı etmeni tavsiye ederiz, doğru kombinler ile bu model çoraplarla da şıklığı yakalayacağına eminiz.  


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Sale

Unavailable

Sold Out

çARKI ÇEVİR Spinner icon