150 TL ÜZERİ %20 İNDİRİM

Dünyada Dönüşüm Yaşayan Renkli Çorap Trendleri

Çorap mı pazardan alırımlar. Çorap bu kaçar yırtılırlar. Kısacası -lar -lar -lar.  Bu dönemde dünyanın teknolojiye olan merakı, insanların özgün işlere doğru yönelmesi ile bahsettiğimiz -lar ekleri  yok denilecek kadar azalmış durumdadır. Çünkü artık çorap ürünü  çok önemli bir aksesuar.  Çorap artık kıyafetle uyumlu, özgün, tasarımsal olmalı. Bir yere gidildiğinde buradayım ve onun ayaklarındayım diyebilmeli.

Peki dünyada dönüşüm yaşayan çorap trendlerinin özellikleri neler ? Biraz okuyup sıralayalım.

1- SADELİK

#SadeOL

Yeni dönüşümle beraber sadelik her alanda ön plana çıkmıştır. Desenli çorap, desensiz çorap her türlü çorapta sadelik aranan bir  özellik olmuştur. Genellikle sade çoraplar  özellikle  özel günlerde kullanılmakta yakışıklı ve güzel göstermektedir.

2- ÖZGÜNLÜK 

#ÖZGÜNOL

Özgünlük dünyanın her alanında olması gereken bir şey. Desenli bir çorap yapıyorsanız orada özgün bir şeyler koymalısınız. Yeni dönemde de  çorap veya başka bir ürün giyen herkes sadece kendinde olsun veya kendinden bir parça taşısın istiyor. Bu yüzden özgün çoraplar arıyor. Özgün bir çorap bulduğunda da alıyor.

3-TASARIM

#TARZOL

Tasarım yaşadığımız yüzyılın en mükemmel, en zor, en güzel işi. Tasarım yaptığınızda onu beğendirmelisiniz. Ayrıca tasarımlar bu yüzyıla ait olmalı. Artık renkli çoraplar, desenli çoraplar seviliyor.  Bir çorabın üretiminden önceki ilk adımı ve en önemli adımı tasarımı. Tasarım yapmak bu yüzyılda zor bir iş. Bir santim aşağıda mı olmalı ? Şu renk yukarıda daha mı iyi durur ? Gerçekten de zor. Birde işin içine artık yazılar, farklı tekstil grupları (Örneğin çorap ayakkabı), bir şey anlatan düşündüren çoraplar girdi. Artık ürünler bir şeyi temsil etmeli. Kıyafetiyle uygun olmalı, düşündürmeli.

Kısacası artık tasarım dünyanın her alınındaki önemini çorapta iyice hissettirmeye başladı.

4-UYUM

#UYUMLUOL

Şu sarılı çorap mı morlu olan çorap mı ? Kıyafetimle hangisi uyumlu olur ? Günümüz dünyasında en çok düşünülen şeylerden biriside budur. İnsanlar çoraplarını artık kıyafetiyle ve modaya uyumuyla tercih ediyor. Desenli bir çorap alırken bile hangi kıyafetiyle kombinleyebileceğini düşünüp öyle karar veriyor.

5-İPLİK TÜRÜ

#DOĞALOL

Bu çorabın iplik türü nedir ? Doğal mı  ? Dejenere mi ? Kimyasal madde ile üretilen bir iplik mi ? Bizler artık çorabın doğal olup olmamasıyla yakından ilgiliyiz. Bu konu özellikle çocuk çoraplarında  dikkat edilmesi gereken şeyler arasında 1 numarada.  Çünkü her şeyin hormonlu olduğu şu günlerde bari kıyafetlerimiz doğal olmalı diyoruz.  Desen Çorap olarak biz bu konuda  her ürettiğimiz çorapta doğal iplikler kullanıyoruz. Kimyasal ürünler ile çorapları asla buluşturmuyoruz. Özellikle çocuk çoraplarında alerji etki yapabilecek her türlü kullanılabilecek üründen uzak duruyoruz. Bunun en büyük örneği %100 Naturel doğal saf pamuktan yapılan çoraplarımızdır.

6-NEREDE ÜRETİLDİĞİ

#SAĞLAMOL

Bu ürün kim üretti ? Nerede üretti ? Hiç düşündünüz mü ?  Bir yerden bir çorap aldınız fakat bunu kim üretti ve içinde ne var baktınız değil mi ? Aksi takdirde sağlığınızı tehdit eden bir ürün almış oluyorsunuz.Bu yüzden mutlaka nerede üretildiği ve içinde hangi iplikler kullanıldığı hakkında detaylı bilgi sahibi olunuz.

 

Pixterandbro, bütün özellikleri kapsamaktadır. Bir deneyen bir daha denemektedir.


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Sale

Unavailable

Sold Out

çARKI ÇEVİR Spinner icon