150 TL ÜZERİ %20 İNDİRİM

Dersimiz Tayt Nedir Çeşitleri Nelerdir ve Nasıl Giyilir?

2018 Trendi Tayt modelleri özellikle hanımların en çok merak etmiş oldukları hususların arasında yer alıyor. Farklı, ergonomik parçalarla artık her nereye giderseniz gidin şık bir bayan olma özelliğine de artık sahip olmaya başlayacaksınız.

Renkli Baskılı Taytlar

Önceki tayt sezonlarında olduğu gibi bu sezonda da bayanlar için en tarz modellerin arasında renkli ve baskılı taylar arasında yer alacak. Özellikle gençlerin reel yaşantılarında oldukça severek kullanmış oldukları tarz tasarımlarla şık bir görünüm içerisine de en iyi şekilde girmeye başlayacaksınız.

Geometrik Desenli Spor Tayt Modelleri

Klasikliğin dışına çıkılarak daha tarz taytlar arayan kişiler içinde en iyi seçeneklerden birisi olacak geometrik desenli spor tayt modeller bayanların son dönem de en çok ilgi odağı arasında yer alacak tasarımlardan. Sor olsanız bile ne kadar tarz bir kadın olduğunuzu ispatlamanıza yardımcı olacak en yeni spor tayt tasarım modelleri ile artık şık olacaksınız.  Özellikle siyah ve beyaz olarak tasarlanmış olan geometrik desenli taytlarla modern estetiği yeni baştan ortaya çıkarabilmeniz de sizin için hiçbir şekilde zor olmayacaktır.

Şal Desen Taytlar

Hem gece hem de gündüz için tasarlanmış olan bohem tarzı şal desen taytlarla bayanların aramış oldukları şık ve estetik görünüm yeniden ortaya çıkmaya başlayacak. Bu tür taytların üzerine giyeceğiniz sade bir tişört ve beyaz spor ayakkabılarla çok tarz ve stil sahibi bir kadın imajının da yeniden ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Aztek Desenli Tayt Tasarımları

Gün içerisinde rahatlıkla tercih ederek kullanabileceğiniz aztek desenli tayt tasarımları ile artık güzelliğinize güzellik katmak sizin elinizde olmaya başlayacak. Özellikle bu tür taytları bayanların tercih etmesi ile birlikte spor salonu görünümlerinin oluşturulması da mümkün kılınıyor.

Deri Tayt Modasına Devam Ediliyor

Her sezonda olduğu gibi bu sezonda deri taytlar oldukça fazla moda haline gelmeyi de başarmış durumda yer alıyor.

Deri Tayt Modelleri ve Kombini

Tayt çeşitleri arasında yerini alan deri taytların kombinlerini yapmak sanıldığı kadar kolay değildir. Hatta çoğu bayanlar günlük yaşantılarında deri tayt kullanırken epey bir zorluk çekmeye de başlarlar. Spor, salaş ya da şık parçaları tercih eden bayanlar sevdikleri parçalarla da en güzel şekilde kombin yapmaya başlayarak son derece güzel görünme şansına da sahip olabilirler. Deri taytlar üstelik hem ilkbaharda hem sonbaharda gönül rahatlığıyla kullanılabilecek en önemli parçaların da arasında yer almaktadır. Eğer ki gün içerisinde daha çok spor bir görünüm ortaya koymak istiyorsanız o zaman ise Deri taytları kot yeleklerle kombinleyip spor bir tarzı da ortaya koyabilme başarısını göstermiş olacaksınız.

Günlük Deri Tayt Kombinleri Yapma

Deri taytınızı günlük giyecekseniz fazla abiye görüntüden uzak kalmalı ve daha çok spor durmaya gayret göstermeniz de gerekmektedir. Deri tayt üstüne açık ve sade renklerden oluşan tişört giymeniz bile gündüz için ideal bir kombin olacak ve sizlere spor bir görünüm kazandırmaya başlayacaktır.

Siyah Deri Tayt ve Salaş Kazaklar

Özellikle son dönem de bayanların en çok yaptığı kombin alternatiflerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Siyah deri tayt üzerine yünden kahverengi, sütlü kahve gibi renklere sahip olan kazaklar giymeniz tarz bir görünüm içerisine başarıyla girebilmenize de en iyi çözüm yolu olmaya da başlayacaktır.

Deri Taytla Siyah Ceket

Her bayan mutlaka havalı görünmek ister. Görüntünüzü daha da fazla iddialı gösterecek ve sizleri rock görüntüye büründürecek olan deri tayt üzerine giyeceğiniz deri ceketler en iyi kombin seçenekleri içerisinde yer alıyor. Üstelik gündüz bu kombini tercih edebileceğiniz gibi gece de tercih edebilirsiniz. Üstelik daha çok dışarı da gündüz dolaşmak için ortaya bir kombin çıkarmak istiyorum diyen kişiler için ise üst tarafına mutlaka spor ceketler tercih edilmelidir. Her yaşa uygun bir şekilde tercih edebileceğiniz bu tür kombinlerle de oldukça güzel görünmeniz mümkün olmaya başlayacaktır.

Desenli Deri Taytla Yazlık Kombin Yapma

Deri taytınız desenliyse o zaman sade hiçbir deseni bulunmayan düz tişörtler tercih edilebilir.

Elbise Altına Giyilebilen Tayt Modelleri

Bayanlar her daim günlük yaşantılarında tüm gözlerin kendi üzerlerine çevrilmesini isterler. Çünkü her bayan kendilerine biraz daha fazla özgüven duyabilmek adına görsel yönden güzel görünmeleri onları hem biyolojik açıdan hem de psikolojik açıdan mutlu olmalarını sağlamaya yardımcı olacakları konuların başında yer alıyor. Günümüzde bayanların bir numaralı tercih parçaları arasında yer alan taytlar artık elbise altlarında da çok hoş durmaya başlıyor. Fakat hemen hemen her taytı elbise altında denemeniz yanlış bir yol olmakla birlikte ne yazık ki ister istemez göze kötü görünecek sonuçlarında çıkmasına zemin hazırlayacaktır. Bu nedenle mutlaka Elbise Altına Giyilebilen Tayt Modelleri konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Elbise Altına giyebileceğiniz tayt modelleri arasında ince özelliğe sahip olan çorap özelliği taşıyan taytların tercih edilmesine de mümkün olduğunca dikkat etmeye başlayın. Aynı zamanda ince dantel detaylı taytlarda elbise ile oldukça güzel bir ikili uyum yaratmakta ve bayanların olduğundan daha güzel görünmesine de en iyi şekilde yardımcı olacaktır. Genelde bayanların en sık yapmış olduğu hatalardan birisi de elbise altlarına desenli taytlar giymeleridir. Bu tür taytları tercih etmeniz daha karma karışık bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olacak ve sizleri de zora sokacaktır. Bu nedenle eğer ki elbise giymeyi düşünüyor ve altına nasıl bir tayt tercih etmeliyim diyorsanız o zaman ilk iş olarak ise daha sade ve düz taytları tercih etmeniz de sizin için son derece önemli olacak konuların arasında da yer almaktadır.

Aslında her bayan birkaç dikkat püf noktaları ile hem seksi hem de son derece güzel görünebilir. Bu sebeple seçeceğiniz parça ve kombinlemelerinize de dikkat etmeniz gerekir. Yapacağınız herhangi bir hata ister istemez sizleri gülünç bir duruma düşüreceğini de unutmamanız gerekir. Elbise altına tercih edeceğiniz tayt modellerinde taytın çok kalın olmamasına da mutlaka dikkat etmeli ve daha çok ince tayt modellerini tercih etmeniz de gerekmektedir. Bu sayede hem fit görünecek hem de istediğiniz şıklığa da kavuşmuş olacaksınız diyebiliriz.

Hangi Tayt Neyle Kombinlenir?

Çok rahat bir kıyafet olduğundan dolayı hanımların ilgi odağı arasında yer alan taytların kombinleme işi de kimi zaman bayanlara zor gelebiliyor. Aslında taytlar her ne kadar bayanlara kolaylık sağlayan bir parça olsa da aynı etkiyi kombin sırasında da sizlere yapıyor. Taytlar genelde şık ve bir ekonomik parçalar olurken çoğu bayan kombinleme sırasında bir takım hatalarda yapıyor. Üstelik yapılan bu hatalarda ister istemez vücudun görünmemesi istenen hatların meydana çıkmasına sebep oluyor. Özellikli kilolu bayanlar tayt giyerken daha çok dikkatli olmaları da gerekir. Hangi Tayt Neyle Kombinlenir? Diyen pek çok bayan artık bu soruların cevabını da bir an önce arama isteği içerisinde de oluyor.

Tayt en güzel bootie botlarla ve uzun çizmelerle yakıştığından dolayı doğal olarak kıyafetinizi de bu gibi parçalara uyum sağlayacak seviyeye getirmeniz de fayda olacaktır. Desenli bir tayt seven ya da reel yaşantısında giymeyi düşünen bir bayan üzerine yeniden hareketli bir parça seçmesi karma karışık görünmeye de neden olacaktır. Bu sebeple daha çok düz renkte üstlerle kombinlenirse daha şık bir görünüm içerisine girebilmeniz de sanıldığı kadar zor bir durum olmayacaktır. Ben deri tayt giymek istiyorum, deri tayları nasıl kombinlemem gerekiyor diyen moda düşkünleri bayanlar için ise mutlaka deri taytların kot gömleklerle, ekoselerle, penyelerle, düz renkte trikolarla kombinlenmesine de dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede görsel yönden şık olduğunuz kadar tarz bir kadın imajını da yeniden ortaya çıkarabilmeniz sizin için hiçte zor olmayacaktır.

Bohem tarz, spor ve klasik gibi farklı zevklere özel olarak çeşitleri bulunan taytları bundan sonra yapacağınız en doğru kombinlerle eşleştirerek şık olmayı başarabilirsiniz. Yaz mevsiminde daha çok taytlarınızı salaş penyeler ve şifon bluzları kullanarak tercih etmeniz daha doğru bir yol olacaktır. Kış mevsiminde ise tayt tutkunlarının uzun trikolarla, triko elbise ve deri ceketlerle kombin yapması gerekiyor. Taytların kombinlenmesi aslında sanıldığı kadar zor olmamakla birlikte eğer ki doğru parçalar seçilirse şıklık yeniden ortaya çıkabilecek duruma gelecektir.

Spor Tayt Modelleri ve Kombini

Günümüzde bayanlar sürekli klasik görünmek istemezler. Rahatlığını dışa vurabilmek için de artık her kadın spor kıyafetleri giymeyi daha fazla isterler. Bu sebeple yeni sezonda da farklı spor taytlar piyasaya sürülmekte ve bayanları yeniden hoş bir görünüm altına sürüklemektedir.

Kapşonlu Kazaklar ve Spor Taytlar

Fit görünmek için spora giden bayanlar için artık en önemli detaylardan birisi de spor görünmektir. Artık bu isteğinizin de en iyi şekilde karşılanmasına yardımcı olan spor taytlarla kombinlerinizi yapabilirsiniz. Her ne kadar spor bir görünüm içerisine girseniz de şıklığınızdan taviz vermemiş spor görüntüyle de tarz olmayı başarabilmiş biri olacaksınız.

Spor Gömlekle Tayt Kombinleri

Taytlarla aslında ne yapılırsa yapılsın çok abes kaçacak bir görüntü olmayacak tam tersine aradığınız şıklığı da yeniden ortaya gönül rahatlığı ile çıkarmaya da başlayacaksınız. Özellikle taytlarla uyum yapabileceğiniz pek çok özel tasarıma sahip olan spor gömlekler bulunuyor. Bu gömleklerle taytlarınızı sizlerde kombinlemeye başlayarak son derece spor ve bir o kadar da şık olabilirsiniz. Aynı zamanda bu sezonda bayanların en çok tercih ettiği ve moda akımı içerisine giren spor taytların desenli olanlarına çok fazla ilgi duyulmaktadır.

İki renkli ve geometrik desenli taytlarla spora gidebilir ve istediğiniz görsel güzelliği de yeni baştan açığa çıkarabilme şansına da sahip olabilirsiniz. Her kadın artık çağımız da her ne kadar spor olsa bile her daim şıklığından asla ödün vermek istemez. Sizlerde taytlarla en klas parçaları bir araya getirip sihirli dokunuşlar yaparak da son derece şık bir görünüme de bürünme şansına sahip olacaksınız. Spor Tayt Modelleri arasında şu ara kadınlar arasında oldukça fenomenleşen tasarımların içerisinde baskılı yazılı taytlar çok moda olarak kullanılmaya başlandığını da söylemek isteriz. Hem kısa body modelleri ile hem de uzun tuniklerle de spor taytlarınızın kombinleme işlemlerini de gönül rahatlığı ile yapabilme şansına da sahip olabilirsiniz. Bu sayede artık tarz ve güzel görünmek için çok fazla uğraşmanıza gerek kalmadan istediğinize kavuşabilme şansına sahip olacaksınız.

Tayt Giymenin Bilinmeyen Faydaları Nelerdir?

Kadınların son dönem de en çok tercih ettikleri şık taytlar rahatlığın en önemli simgesi haline de gelmeyi başarmıştır. Yaz ve kış dönemleri içerisinde hiçbir şekilde ayrım yapılmadan tercih edilen şık taytlarla artık bayanlarda aradıkları görünümlere en kısa zaman dilimi içerisinde de kavuşabilme şansına sahip oluyor. Tayt Giymenin Bilinmeyen Faydaları bulunuyor. Birincisi kadınların daha fit görünüme ve bacakların daha uzun görünmesine yardımcı olan taytlarla daha güzel görünebilirsiniz. Fazla kilolarından şikâyetçi olan bayanlar tayt giyerek vücudunda sarkan yerlerinin toplanarak daha sıkı görünmesini de sağlayabilir.

Bayanlar kendilerini şişman hissettikleri andan itibaren tayt giyerek yeniden istedikleri özgüveni kazanır ve kendilerini de zayıf hissetmeye başlayabilirler. Üstelik vücudu sıktığından dolayı zamanla istenmeyen sarkmaların önüne geçmekte ve selülit oluşumlarını da engellemektedir. Bu sebeple sizlerde mümkün olduğunca günlük yaşantınız içerisinde gerek spor gerekse de klasik tayt parçalarını tercih ederek son derece güzel görünmeye de başlayabilir ve şıklığınıza şıklık da katabilirsiniz. Aslında insanlar daha çok taytların rahatlığını göz önünde bulundurarak bilinçsiz bir şekilde taytlarını kullanmaya başlıyor. Altında yatan faydaları hemen herkes gördüğünde ise taytları altından belki de hiçbir şekilde çıkarmayacaktır.

Eğer ki sizleri fazlası ile rahatsız eden göbek var ise taytı göbeğinizi sıkacak şekilde yukarıya doğru çıkarmanız düzgün bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. İşte bundan sonra artık sizlerde hiçbir şekilde sorun yaşamadan görsel güzelliğinizi yeniden ortay çıkarabileceksiniz. Tayt giymek her açıdan bayanlara fayda sağlıyor. Üstelik taytların ergonomik konforu bulunduğundan dolayı da rahat hareket edilmesine de yardımcı oluyor. Genelde pek çok kişi yaz aylarında giyerse apış bölgesinde pişik gibi sorunlar olur mu endişesi her ne kadar yaşamış olsa da kaliteli tayt modellerinin bu tür sorunları yaşatmayacağını da belirtmek isteriz. Tayt giymenin faydaları artık çok olduğundan dolayı sizlerde vakit kaybı yapmadan hayatınız da her nereye gidecek olursanız olun gerek şık gerekse de sade tasarıma sahip olan taytlarla güzel görünebilirsiniz. Üstelik fazlası ile rahat edecek olmanızda en önemli olumlu yanı olacak.

Tayt Giymeniz İçin 10 Neden

Yaşantımızda artık her bayan haftada 1 defa da olsa tayt giymeden yapamıyor. Her kadın tayt giymeyi oldukça fazla sevmekle birlikte tayt giymesinin altında yatan kendine göre bazı sebepleri de olabiliyor. Tayt Giymeniz İçin 10 Neden neler olduğunu merak ediyorsanız işte sizlere cevabını verebiliriz.

Rahat Olması

İlk başta bayanların tayt giymesinin en temel sebeplerinden birisi de gün içerisinde rahatsızlık vermemesi tam aksine ergonomik konforu sayesinde insanlara kolaylık sağlamasıdır. Özellikle taytların günlük giyimde oldukça rahat ve esnek yapısı sayesinde bayanların ilk olarak tayt giyme eğilimi içerisinde olduğunu da rahatlıkla görebilmekteyiz.

Kombin Kolaylığını Sunması

Kadınlar için şüphesiz dışarı çıkmadan önce en uğraştırıcı vakalardan birisi de kombin yapmakta zorluk çekmesidir. Fakat taytı farklı ayakkabılar ve üst giyimlerle rahatlıkla kombin yapabilecek olmanızdan dolayı da hiçbir şekilde zorluk çekmeyecek ve kombinlerinizi de yapmaya başlayacaksınız.

Zayıf Gösteren Yanı

Daha fit ve zayıf görünmek isteyen bayanlar için artık günümüzde tayt tercihi en mantıklı bir yol olacaktır. Taytların sihirli bir özelliği de sizi zayıf göstermesi olduğundan dolayı sizleri psikolojik anlamda da mutlu edecektir.

Ekonomik Olması

Kadınlar için rahat olmasının yanı sıra satın alacakları parçanın ekonomik olması da artık aranılan hususlar arasında yer almaktadır. İşte bu konuda en iyi yardımcınız olacak taytlarla artık çok fazla para vermenize gerek kalmadan da şık olma başarısını da gösterebilirsiniz.

Tekrar Edilebilme Özgürlüğü

Tayt giyenler istedikleri an tekrardan taytlarını hiç sorun yaşamadan yeniden giyebilirler.

Ayakkabı İle Kombin Yapabilme Kolaylığı

Kıyafetlerinizi her ayakkabı ile kolay kolay kombin yapmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Fakat artık spor ve klasik ayakkabılarınızı da taytlarla kombinleme başarısını gösterebileceksiniz.

Her Mevsim Giyilebilir

Taytlarınızı ister kış isterseniz de yazın çok kolay bir şekilde giyebileceksiniz. Bu artı bir avantaj sağlayacaktır

Görsel Görünüme Olumlu Katkı

Tayt giyen bayanların hemen hepsi de olduğundan daha güzel görünmektedir. Kısaca tayt bayanlara fazlası ile yakışıyor.

Sportif Görünüme Kavuşma

Spor görünmek isteyenler tayt tercihlerinde bulunabilir.

Taşıma Kolaylığı Sunması

Tayt giyen nasıl bayan olursa olsun çok rahat bir şekilde taşıyabilecek ve şık olacaktır.

Tayt Nasıl Giyilmeli?

Rahat ve pratik özelliği sayesinde artık dünya da olduğu kadar ülkemizde ki bayanlar tarafından da en çok tercih edilen parçalar arasında yer almasına sebep olmuştur. Evde, sporda, yürüyüş yaparken ya da gece etkinlik ve partilerinde de tayt giymek artık ilk tercihler arasında yer almaya da başlıyor. Günlük giyim tarzına hitap edecek özelliğe sahip olan taytları hayatınızda uyarlayarak son derece güzel görünebilmeniz de artık sizin için zor olmayacaktır. Tayt nasıl giyinilir kombinleme nasıl yapılır son zamanlar da bayanların en çok dikkat etmiş oldukları konuların arasında yer almaktadır.

Şişman Bayanlar Tayt Nasıl Giymeli?

İlk olarak söylememiz gereken önemli konulardan birisi de şişman bayanlar tayt giymez diye bir kural yoktur. Kilolu bayanlar tayt giymek istediklerinde ise üzerine gömlek, kazak, bluz ve tuniklerin boyunu biraz uzun tutmayı sağlayacak kıyafetleri tercih etmesi daha doğru bir yol olacaktır. Bu sayede fazla kiloları da ön planda olmayacak ve sizlere de hiçbir şekilde rahatsızlık vermeyecektir. Tayt giymek isteyen kilolu bayanlar artık daha çok kalçalarınızı ve baldırlarınızı kapatan uzunlukta gömlek ya da tunikleri tercih etmeleri gerekir. Üstelik taytların ister klasik isterseler de spor parçalarını rahatlıkla tercih edebilirler. Eğer ki kilolu bayanlar belden kemerli gömlek ve bluzlar da tercih ederek daha ince ve şık görünmek istedikleri hayallerini de çok kolay bir şekilde gerçekleştirme şansına da sahip olacaklardır.

Zayıf Bayanlar Tayt Nasıl Giymeli?

Kilolu bayanlar da olduğu kadar zayıf bayanlarda da artık tayt tercihleri çok büyük bir önem taşımaya başlamaktadır. Tayt giymek ince fiziğiniz sebebiyle sizin için bir avantaj olsa da burada önemli olan temel ayrıntılardan birisi de fiziğinize en iyi şekilde uyum sağlayacak olan kombinlerin yapılması gerektiğidir. Taytların üst kısmına daha çok yarım tişörtler göbeği açık bodyler giymeniz hem daha tarz olmanıza hem de oldukça şık görünmenize de bir anlamda yardımcı olacaktır. Zayıf bayanlar eğer ki spor bir giyim tercih ediyorsanız kapşonlu kazak veya gömlekler de tercih edebilirsiniz.

Taytlarla Yapabileceğiniz Kombinler

Son dönemde bayanlar arasında oldukça popüler parçalardan birisi olan taytlarla uyumlu bir kombin yaparak son derece stil bir görünüme dönüşebilirsiniz. Özellikle daha ağırlıklı olarak taytlarda siyah renkler kullanılsa da renkli tayt modellerle de kombinlerinizi gönül rahatlığı ile yapabilir ve oldukça da şık görünebilirsiniz. Taytlarla Yapabileceğiniz Kombinler şu şekilde sıralanabilir,

Yarasa Kollu Tuniklerle Tayt Uyumu

Yarasa kollu tuniklerin altında daha spor özelliğe sahip olan siyah tunikler tercih edilebilir. Üzerinizi daha hareketli renklerle canlı tutarken taytı daha sade tutmaya da dikkat etmeniz gerekir. Bu sayede son derece hoş görünecek ve güzel bir hava yakalamış olacaksınız. Bunun tam aksine renkli ve desenli taytları da tercih edebilirsiniz. Fakat altınızı olduğu kadar üstünüzü de hareketli tutmak göz karmaşıklığının yaşanmasına neden olacaktır. Bu sebeple daha sade özelliğe sahip olan modellerin tercih edilmesi gerekir.

Uzun ceket, Yarım Body ve Tayt Uyumu

Moda akımı ülkemizde her sene farklılaşırken kısa bodyler artık oldukça moda oldu. Renkli kısa body üzerine uzun tarz bir ceket, çizme ve renkli taytlarla harika bir görünüm içerisine girebilirsiniz. Aslında bakıldığında taytlar hemen hemen her bir tarza rahatlıkla uyum sağlayabilen parçalar arasında yer aldığından dolayı da sizleri hiçbir şekilde zorlamayacaktır. Tam tersine taytlarla kolay kombin yapabilirsiniz.

Deri Tayt Kombinleri Yapın

Son derece iddialı bir parça olarak ön plana çıkan deri taytlar bayanlara ayrı bir hava katıyor. Tarz görünmek isteyen bayanların son dönem de en çok yöneldiği modeller arasında yer alan siyah ve cep işlemeli taytların üzerine sade, kısa bodyler giyerek üzerinize deri çeketle ikili bir kombin yaratabilirsiniz. Daha çok deri taytların üst bölümüne yakışacak renkler arasında fıstık yeşili, krem, kırmızı gibi renk tonlamaları yakıştığından dolayı üst kıyafetinizi bu tür renklerle uyumlu olan parçalardan da tercih edebilirsiniz.

Kot Gömlek ve Tayt Kombin

Kot gömlekler yaz kış demeden bayanların en favori ürünlerinin başında yer alıyor. Kot gömleklerden asla vazgeçmem diyen bayanlar için mutlaka renkli taytlarla yapabileceğiniz kombinler bulunuyor. Üstünüzü açık kot gömleklerle daha feminen tutarken alt bölümde daha renkli ve sade taytları kullanabilirsiniz.

Yaşa Göre Tayt Seçimi Nasıl Olmalı?

Rahat parçalar artık bayanlar tarafından en çok tercih edilenlerin arasında yer aldığından dolayı da sizlerde gününüzü yapacağınız hem rahat hem şık kombinlerle tamamlamaya çalışarak kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Kadınların gardolaplarında olmazsa olmazlar arasında yer alan bu tür yeni sezon tay modelleri gerek yaz dönemlerinde gerekse de kışın tercih sebebi olmayı da başarıyor. Fakat son dönem de ortalıkta dolaşan konulardan birisi de yaşa uygun tayt mı giyilmesi gerektiğidir. Yaşa Göre Tayt Seçimi Nasıl Olmalı? Nasıl tercihler yapmamız gerekiyor derseniz en doğru adres içerisinde yer almış olduğunuzu da söylemek isteriz.

Gençler Renkli ve Desenli Giymeli

Genç ve küçük yaşta ki kişiler için hem desenli hem de canlı renklerin de hâkimiyeti altına girmiş olan tasarımların da mutlaka tercih edilmesi gerekiyor. Genç yaşta ki kişiler de böyle bir tasarımlar abes durmamakla birlikte tam tersine oldukça fazla yakıştığı da rahatlıkla söylenebilir. Hatta son dönem de moda olma başarısı gösteren iki renkli taytlarda gençlerin yöneldiği göze hoşa gelen yeni tasarımlar olurken gençlere de fazlası ile yakışıyor.

Kadınlara Leopar Taytlar Yakışıyor

Seksi kadın olmak hemen her bir bayan ister. Dış görünümlerinizi bundan böyle daha iddialı bir hale sokmaya yardımcı olacak taytlara ihtiyacınız var ise o halde en iyi çözüm yollarından birisinin de leopar özelliğe sahip olan taytların olduğunu da söyleyebiliriz. Leopar taytların üzerine giyeceğiniz sade özelliğe sahip olan giysilerde abartıyı ortadan bir an önce kaldırmaya başlayarak sizlerin daha güzel görünmesine de en iyi şekilde yardımcı olacaktır.

Sade ve Asil Taytlar

Tayt seven bayanlar yaşına uygun giyinmesini de mutlaka bilmesi gerekir. Bu sayede hem daha rahat edebilir hem de şık görünme başarısını da elde edebilir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte çok fazla göz karmaşıklığı yapmayacak siyah renk tonlarına sahip düz taytları tercih edebilirsiniz. Fakat tayt üzerinde hareketli hiçbir tasarımın olmamasına tayt alırken orta yaşlı bayanların dikkat etmesi gerekir. Bu sayede yaşına uygun şekilde de giyinmiş olacaktır.

Tayt Üzerine Ne Giyilir?

Kadınların güzel giyinmek için çok fazla seçenekleri vardır. Bunlardan biri de taytlardır. Taytlar hem rahat hem şık giyimi bir arada sunar ve kadınlar tarafından çok tercih edilir. Bu noktada taytların üzerine ne giyileceği ve nasıl kombinleneceği de önemlidir. 

Uzun Gömlekler İle

Tayt üzerine taytın en iyi tamamlayıcısı olan uzun şifon gömlekler tercih edilir. Özellikle deri taytlar üzerine bu gömlekleri tercih ederseniz ortaya güzel bir sonuç çıkarabilirsiniz.

Tunikler İle

Tayt üzerine tunik seçimine ek olarak belinize bir kemer ile şık bir kombin yapılabilir. Bu seçimi sivri burun topuklu ayakkabıyla tamamladığınızda şık bir kombin elde etmiş olursunuz.

Sweatler ile

Spor-cool kombinler için çok uzun olmayan gömlekler ve sweatler giyilebilir. Çok uzun olmayan spor gömlekleri bele bağlama modası hala revaçta. Bu tercihle de tarz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Ceketler İle

Ceket tayt kombinlerinde dikkat edilmesi gereken nokta giyilecek ceketin türüne göre kullanacağınız ayakkabı ve aksesuar farklılıklarıdır. Çok fazla tercih edilen blazer ceket stiletto ayakkabı ile çok şık dururken kullanacağınız kot ceket altına tercihiniz spor bir ayakkabı olmalıdır.

Düz sade tişörtler ile

Tayt denildiğinde aklınıza hemen düz taytlar gelmesin. Birbirinden farklı desenli taytlar üzerine basic tişörtlerle tamamlama yapıldığında çok hoş görünecektir.

Hırka ve kazak ile

 Kış aylarında kalın taytlar üzerine uzun hırka ve trendliğini koruyan salaş kazaklarla ideal bir kombin kaçınılmaz olur. Uzun çizme ile tamamlanan bu kombin eminiz ki kış ayında herkesin favori kombini olacak.

Tayt çeşidi arttıkça üzerimize giyeceğimizi çok dert etmemize gerek kalmıyor. İşte darpaça birbirinden harika modelleri ve birçok çeşitleriyle karşınızda. Sizin en favori kombininiz hangisi? 

Tayt Çeşitleri Nelerdir?

Günlük giyimin vazgeçilmezlerinden olan taytlar, kadınlar arasında yükselen bir trend haline geldi. Rahat ve esnek yapısından dolayı taytlar, pantolonlara göre daha çok tercih edililiyor. Artık her türlü zevke uygun tayt model kolaylıkla bulunabilmekte. Darpaça olarak tayt çeşitlerini ayrıntılı bir şekilde sizin için inceledik. Böylece kendi zevkinize uygun taytı rahatlıkla seçebileceksiniz. Taytların başlıca gruplandırılması şu şekildedir:

Kumaş Tiplerine Göre Taytlar

Deri Tayt : Hammadde olarak üretiminde deri kullanılan tayt modelleridir. Bazı taytlar tamamen deriden oluşurken, bazı taytlarda belirli kısımlar deriden üretilmektedir.

Kadife Tayt : Hammadde olarak üretiminde kadife kullanılan tayt modelleridir. Bazı taytlar tamamen kadife oluşurken, bazı taytlarda belirli kısımlar kadifeden üretilmektedir.

Süet Tayt : Hammadde olarak üretiminde süet kullanılan tayt modelleridir. Bazı taytlarda belirli kısımlar süetten üretilmektedir.

Uzunluk-Kısalıklarına Göre Taytlar

Uzun Tayt : Ayakkabıya kadar uzanan en uzun tayt modelidir.

Bilekte Tayt : Ayak bileklerine kadar uzanan tayt modelidir.

Kısa Tayt : Ayak bileklerinin üst kısmına kadar uzanan tayt modelidir.

Kapri Tayt : Diz kapağının hemen altına kadar uzanan tayt modelidir, diz altı tayt olarak da bilinir.

Şort Tayt : Şort görünümünde olan taytlardır.

Desenli Taytlar

Adından da anlaşıldığı gibi deseni olan taytlardır. Desenli tayt modelleri baskı yapılarak oluşturulabileceği gibi özel işlemelerle de oluşturulabilmektedir.

Ekstra Detaylar

Taytlar normalde düz olarak üretilir, üzerinde ekstra bir detay bulunmaz. Fakat tayt üzerindeki cep, fermuar, taş gibi ekstra olarak dahil edilen detaylar bulunmaktadır. Örneğin paçasında fermuar bulunan taytlar “paçası fermuar detaylı tayt” olarak tanımlanır.

Bu listeye eklenmesi gereken daha fazla tayt çeşidi bulunsa da bunlar en çok tercih edilenleridir. Sizin en çok sevdiğiniz tayt çeşidi bunlardan hangisi?

Tayt Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir? – İpuçları & Kombinler

Tayt giymeyi seviyorsunuz, farklı kombinler oluşturmak da sizin için ayrı bir zevk. Sıradanlıktan hoşlanmıyorsunuz, sürekli bir değişim olsun istiyorsunuz. Tayt altına giyilecek ayakkabılar nasıl olmalı, hangi ayakkabıyla nasıl tayt giyilir merak ediyorsunuz. Darpaça olarak en uygun tayt&ayakkabı kombinlerini sizin için sıraladık.

Farklı tayt modelleri renk ve model çeşitlilikleri her türlü ayakkabınız ile rahatlıkla kombin yapmanıza olanak sağlar. Sadece dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta var.

Tayt & Ayakkabı Kombini İpuçları

  • Taytın üzerine giyeceğiniz bluz, gömlek, tişört ya da kazağın rengi ile ayakkabının rengini kombinleyebilirsiniz. Aynı renkleri tercih etmeniz gerekmiyor, yakın renkleri de tercih edebilirsiniz.
  • Taytın rengi ile ayakkabının rengini kombinleyebilirsiniz. Harika duracaktır!
  • Ayakkabınızın renk tercihinde koyu renklerden yana seçim yapmışsanız, tayt ile üst giyiminizin rengini de kombinleyebilirsiniz.
  • Son olarak üst giyim, tayt ve ayakkabı seçiminde aynı renkleri tercih edebilirsiniz.

Tayt & Babet Kombini

Belki de babetler tayt altına tercih edilen ayakkabılardır. Babetlerin üstüne her türlü tayt giyme özgürlüğünüz var, kısalığını ya da uzunluğunu önemsemeden her türlü taytı giyebilirsiniz. Kısa tayt, bilekte tayt, kapri tayt, diz altı tayt, tayt şort ya da uzun tayt dilediğinizi tercih edebilirisiniz. Sadece renk uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor.

Tayt & Topuklu Ayakkabı Kombini

Topuklu ayakkabı giymeyi seviyorsanız bu kombin tam size göre. Sadece dikkat etmeniz gereken taytın uzunluğu. Taytın kısa olmamasına özen gösterin. Topuklu ayakkabıya kadar uzanan taytları tercih edin. Biraz kısa olsun istiyorsanız, bilekte tayt modellerini de tercih edebilirsiniz. Özellikle deri tayt sevenlerdenseniz stiletto ayakkabı ile deri tayt kombinini deneyebilirsiniz.

Tayt & Çizme Kombini

Kışın da esneklik ve rahatlık istiyorsanız tayt giyebilirsiniz. Kışlık tayt modelleri arasından yapacağınız seçimi her türlü çizme ile kombinleyebilirsiniz. Yazlık kısa taytlar ile kombin denemeye dikkat edin.

Tayt & Spor Ayakkabı Kombini

Sportif görünmek istiyorsanız ya da spor yapmak istiyorsanız spor tayt ile spor ayakkabı kombinini deneyebilirsiniz. Sadece spor taytlar ile sınırlı kalmadan her türlü tayt tercih edebilirsiniz.

Siz de kendi tayt & ayakkabı kombininizi aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz. Beğenilen kombin fikriniz konuya eklenecektir.

 

İşte Tayt Giymek için 10 Geçerli Neden

Birçok kadın tayt giymeyi sever, herkesin kendine göre bir nedeni elbette vardır. Pantolon giymek yerine her geçen gün kadınlar tayt giymeyi tercih ediyorlar. Darpaca.com olarak biz de kadınlara sorduk ve tercih sebepleri arasından 10 tanesini sizin için seçtik. İşte tayt giymek için 10 neden:

Rahatlık

Tercih sebepleri arasında en popüler olanı taytların günlük giyimde oldukça rahat ve esnek yapısı ile hareketleri kısıtlamamasıdır. Şıklık kadar rahat ve esnek olmak da önemlidir diyenler için çok geçerli bir neden.

Kombin Kolaylığı

Taytlar her türlü giysi ile rahatlıkla kombin edilebilir. Aynı taytı farklı ayakkabılar ve üst giyimler ile çok değişik şekillerde rahatlıkla kombin edebilirsiniz.

Zayıf Göstermesi

Taytların sihirli bir özelliği de sizi zayıf göstermesidir, özellikle siyah renkli taytlar tercih edilebilir.

Uygun Fiyat

Diğer alt giyim türlerine göre taytların fiyatı gayet uygundur. Farklı tayt modelleri ile gardırobunuzu daha uygun fiyata doldurarak onlarca farklı kombin üretebilirsiniz.

Taşıma Kolaylığı

Seyahate çıkarken bavulunuza onlarca farklı tayt sığdırabilirsiniz, pantolon gibi alt giyim türlerine oranla çok daha az yer kaplarlar. Gün içinde kombin değişikliği yapayım derseniz, çantanıza bile sığdırabilirsiniz.

Tekrar Edilebilirlik

Aynı taytı farklı üst giyimlerle farklı şekillerde rahatlıkla kombinleyebilirsiniz, kimsenin ruhu duymaz.

Ayakkabı Uyumu

Taytınızın altına her türlü ayakkabı giyebilirsiniz. İsterseniz yazın spor ayakkabı ile isterseniz kışın çizme ile giyin!

Spor Kıyafeti

Spor yapanlar için tayt, eşofmanlara alternatif olarak oldukça tercih edilir. Eşofmanlara göre daha esnektir ve kolay hareket etmenizi sağlar.

Daha Sportif Görünüm

Spor yapmasanız bile tayt giydiğinizde sportif görünürsünüz. Tayt vücudunuzu sıkılaştırır ve daha çekici bir görünüme sahip olursunuz.

Her Mevsim Giyilebilirliği

İster kışın giyin, ister yazın. Her mevsimde tayt giyebilirsiniz. Kışın daha sıcak tutsun istiyorsanız kışlık tayt modelleri tam size göre.

Peki, Siz Tayt Giyme Nedeniniz Nedir?

Herkesin bir nedeni var, biz en çok tercih nedenlerini sizin için sıraladık. Peki, sizin tayt giyme nedeniniz nedir? Hadi aşağıya yorumlarınızı bekliyoruz.


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Sale

Unavailable

Sold Out

çARKI ÇEVİR Spinner icon