100 TL Üzeri %20 İndirim ve KARGO BEDAVA!

Çoraplar Hakkında Ne kadar Biliyoruz?

Çoraplar hem erkek hem kadın giyiminde önemli bir parça haline gelmiştir. Gerek moda için kombin tamamlama gerek ise ayak sağlığı için önemi büyüktür. Bu yazımızda sizlere çoraplar hakkında bilinmesi gereken temel bilgileri aktaracağız.

Peki Pixterandbro Renkli çoraplarını ne kadar biliyoruz ve sağlığımız için ne kadar faydalı!

Sokak stilinde birçok insanın, kaykaycıların ve sporcuların vazgeçilmezi olan spor çorap çeşitleri için tıklayınız: Spor Çorapları

İyi bir çorap için öncelikle dikkat edilmesi gereken şey sağlıklı olması. Peki bir çorabın sağlıklı olması nedir diye soracak olursanız cevabı basit; Çorap iplikleri ve hammadde seçimidir.

Çorap ipliklerinin kalitesi; yazın terletmeyen, kışın ise üşütmeyen kısacası bulunduğu hava durumuna göre uyumunu sağlar. Bu ipliklerden üretilen çoraplar ayağı tamamen sarar, lastik bölgeleri ise sıkmaz ve ayağınıza ortopedik olarak rahatlık sağlar.

Kış aylarında tercih edilecek çorabın kesinlikle kalın değil sıcak tutabilmesi göz önüne alınarak seçim yapılmalıdır. Yaz aylarında ise terletmeyen ve mümkünse ince çoraplar tercih edilmelidir.

Birçok iplik türünden yapılan çoraplar vardır. Lakin birçoğu kalite ve gereken maliyetten dolayı fiyat olarak yüksek meblağlara denk gelmektedir.

Sağlıklı, kaliteli ve uygun fiyatlı olarak pamuk oranı yüksek olan çorapları tercih edilebilir.

Erkek çorap modellerinde en çok tercih edilenleri sizler için açıklamalı şekilde listeledik;

Topuk Çorap

Ayak bileğinin ayakla birleştiği kısma kadar sadece ayağı saran yapısı vardır. Dışarıdan bakıldığında çorabın tüm kısmı ayakkabının içinde kaldığı için çorap gözükmemektedir.

Patik

Ayak bileğindeki kemiğin üstünü örten ve biraz daha yukarısına temas eden çorap modelidir. Ayak bileğini ve baldırın en alt bölümün bir kısmını sarar.

Yarım Konç

Ayağa giyilen şeylerde ayak bileğinden baldıra doğru olan bölüme Konç denir. Patik çorabın daha da yukarısına ve neredeyse baldırın yarısına kadar uzanan modele de Yarım Konç denir.

Sokak Stili için Spor Çoraplar

Sokak modasında herkesin beğeniyle kullandığı ve trendlerde olan örnekler aşağıda verilmiştir. Aşağıdaki modellerin fotoğraflarına tıklayarak ürün sayfasına gidip satın alabilirsiniz.

Daha farklı model ve çeşit için; Pixterandbro Çorap


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Sale

Unavailable

Sold Out

çARKI ÇEVİR Spinner icon