150 TL ÜZERİ %20 İNDİRİM

Beyaz Çorap Modasının Bittiğini Kanıtlayan 6 Neden!

Beyaz Çorap Modası diye bir şey vardı hatırlar mısınız? Biz hatırlıyoruz ve o günleri bir daha hatırlamamak üzere geçmişte bıraktık. Beyaz çorap giymek günümüzde de devam ediyor mu bilmiyoruz ancak biz etrafımızda renkli çoraplar, desenli çoraplar giyenleri görüyoruz. Renkli ve desenli çoraplar sanki genç kuşağın tercihiymiş gibi lanse ediliyor ancak orta yaş ve orta yaşın üzerindekilerde rengarenk çoraplar giymeyi tercih ediyorlar. Hal böyle olunca beyaz çorap modasının tarih olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliyor hatta bunu ispatlayan 6 nedeni bu yazımızda okurlarımızla paylaşıyoruz.

 

1-Gecenin Büyüsünü Öldüren Beyaz Çoraplar!

Zarif ve şık görünmek isteyenlerin yapacağı en son hatalardan birisi gece kıyafetinin altına beyaz çorap tercih etmek olacaktır. Eğer geceyi beyaz bir kıyafet ile geçirmeyecekseniz beyaz çorap tercihi gecenin felaketi olabilir. Çünkü beyaz çoraplar, beyaz bir kıyafet dışında hiçbir kıyafetin, elbisenin altına uymazlar. Gece için tercih ettiğiniz şık elbisenin yada kombinin mahvolmasını istiyorsanız beyaz çorap giymek bunun en garanti yoludur. Gecenin büyüsünü öldüren beyaz çoraplardır. Çok şık bir takım elbisenin altında giyildiğinde ”bakın ne kadar da beyazım” diye bağıran bir çorap ile geceyi geçirmek işkence gibi olur.

2-Kot Pantolonlarının Şıklığını Öldüren Beyaz Çoraplar!

Kot pantolonlar bir başka deyiş ile jean pantolonlar erkeklerin, kadınların ve çocukların şıklık, rahatlık bakımından en popüler giyim türlerinden biridir. Kot pantolonlar giyen kişiye rahatlık sağladığı gibi her çeşit kombin parçası ile de uyumludur. Rengarenk kotların altına beyaz çorap giyerek spor görünüm ile birlikte sağladığı şıklık berbat olabilir. Üstelik girdiğiniz ortamda beyaz çorapların kot pantolon ile uyum sağlamadığını gördüğünüzde size rahatlık veren o kat pantolonun sizi rahatsız ettiğini görebilirsiniz. Şıklığın ve rahatlığın simgesi olan kot pantolonların altında uygun renk çorap giymek yerine beyaz çorap giymek şıklığı ve rahatlığı öldüren profesyonel bir katil olabilir.

3-Saniyeler İçinde Kirlenen Beyaz Çoraplar!

Renkli çoraplar, herhangi bir leke yada iz göstermeden saatlerce hatta gün boyu bile giyilebilirken, beyaz çoraplar daha evden terliklerinizi çıkarıp ayakkabılarınızı giyene kadar saniyeler içerisinde kirlenebilir. Şehir hayatının temposunu, tozunu ve kirini de üzerine kattığınızda ”evde giydim beyaz, çarşıya çıktım gri çorap” diyebileceğiniz, bütün günü kirli çoraplar ile geçirmenize neden olurlar.

4-Terlemek Eyleminin Simgesi Beyaz Çoraplar!

Beyaz Çoraplar genellikle spor yaparken, spor salonlarında giyilir. Bu sebepten beyaz çorap giymiş birini görmek terli ayakları hatırlatır. Spor çorabı olarak bilinen çoraplar çok nadir kıyafetlerin altına giyilir. İşin özeti beyaz çorap spor salonlarının dışında giymek bir işe yaramaz.

5-İnsanı Tembel Gösteren Beyaz Çoraplar!

Kıyafetinize uygun bir çift çorap seçmek biraz zaman alır ve bunu herkes bilir. Giyeceğiniz kıyafetin rengi, tarzı, stili ne ise ona uygun renkte çorap seçmek gerekir. Eğlenceli çoraplar seçmek ayrıntılara önem veren bir kişiliğiniz olduğunu gösterir. Beyaz çorap giymek ise çorap seçmek için biraz olsun zaman ayırmadığınızı ve dolayısıyla tembel bir kişiliğe sahip olduğunu gösterir. Çoraplar kişiliğinizi tam anlamı ile yansıtmaz ama kişiliğiniz ve karakteriniz hakkında ipuçları verir.

6-Devletler bile Beyaz Çorapları Tedahülden Kaldırdı!

Tüm dünya devletlerinin emniyet güçlerini zihninizde canlandırın. Polisler, askerler vs. Artık her üniformanın altına o üniformaya uygun renkte çoraplar üniformanın bir parçası olarak üretiliyor ve giyiliyor. Lacivert renkte bir polis kıyafetinin altına beyaz çorap giyildiğinde ciddiyetinden ve gücünden taviz verdiği apaçık görülebiliyor. Lacivert üniformanın altına siyah yada lacivert renkte çoraplar giyilmesi sağlanıyor.

Yukarıda saydığımız nedenlerin dışında da beyaz çorap modasının bittiğini gösteren birçok neden sayabiliriz ama okurlarımızı sıkmak istemeyiz. 6 neden ile de beyaz çorap giymemek gerektiği yeterince açıklanmıştır.

Tekrar ifade etmekte fayda var. Beyaz çoraplar kimi zaman doğru şekilde kullanıldığında şık görünebilir ancak genel olarak bakıldığında giyilen beyaz çorabın hiçbir özrü yoktur.

Şimdi beyaz çoraplara veda etme zamanı. Pixter&Bro size birbirinden şık renkli çoraplar sunuyor. Birkaç çift çorabı sepetinize atmaya başlayarak çorap çekmecenizi yenileyebilirsiniz. Size tavsiyemiz giyim tarzınıza ve farklı kıyafet kombinleriniz ile de giyebileceğiniz çorapları tercih etmenizdir.


Yorum yap

Yorumların yayınlanmadan önce onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın

Sale

Unavailable

Sold Out

çARKI ÇEVİR Spinner icon